התוכנית לאנשים שרוצים להפוך את הידע שלהם לספר משפיע,
אבל לא יודעים איך לעשות את זה

אם יש לך ידע בעל ערך לאחרים, אם פיתחת שיטה, מודל, גישה חדשה, אם יש לך דרך טובה יותר להשיג תוצאות שאנשים צריכים, אני אעזור לך להפוך זאת לספר שיאפשר לך להגיע אל האנשים שזקוקים לידע שלך – בלי להתברבר ובלי לאבד כיוון בדרך, וגם אראה לך איך להוציא אותו לאור בלי לשלם הון כדי להדפיס אותו,  ואפילו בלי לשלם בכלל.

אולי כבר מזמן ברור לך שהספר הזה צריך להיכתב. אולי הידע הזה בוער בך, מבקש לצאת החוצה ולהאיר את העולם. אולי זה מתסכל אותך שעוד לא עשית את זה. אולי אפילו קצת מרגיז אותך לראות ספרים של אחרים, לעתים פחות טובים ומועילים, עומדים על המדפים בחנויות –  "הרי אני הייתי יכול לכתוב לפחות טוב כמוהו!"

אבל להפיק ספר זה פרוייקט כל כך מסובך…

קודם כל, יש את עניין הכתיבה – איך אפשר לקחת את כל הידע הרחב הזה, ולהכניס אותו לספר אחד? איך בונים את הספר? איך מוצאים את הזמן והפניות לכתוב דרך ההפרעות והרעשים?

ונניח שכתבת – מי ידאג להגהות, לעריכה? איך מוציאים אותו לאור בכלל? לשכנע הוצאה לאור להוציא ספר של מחבר לא ידוע זה כמעט בלתי אפשרי (ואם מצליחים, מה שהם משלמים זה ביזיון). להוציא לאור בעצמי? איך?

ואם עברת את כל המשוכות האלו – איך מקדמים את הספר? איך מוודאים שהוא באמת יוצא החוצה לעולם ועוזר לאנשים? איך משתמשים בספר כדי למנף את הדברים האחרים שאפשר לעשות עם הידע הזה?

האמת היא שהפרוייקט הזה עוד יותר מסובך ממה שנדמה לך. יכול להיות שיש לך בראש קונספט. אולי גם יש לך איזה משחק מילים בתור שם מעניין לספר. אבל, האם ברור לך למי בדיוק מיועד הספר הזה? איזו בעיה הוא פותר? על איזה צורך הוא עונה? כי אם הספר שלך ייכתב סביב הידע שלך, השיטה שלך, הוא יעניין לכל היותר כמה אנשי מקצוע בתחום שלך. ספר שמיועד להשפיע, להגיע לקהל, צריך להיכתב סביב הצורך של הקורא. לא שלך.

בספר מצליח יש יותר מסתם לערום את כל הידע הנפלא שלך ולהציע אותו לקורא. רק חנונים קראו אינציקלופדיות, והיום אפילו הם לא טורחים. יש אינטרנט. זו לא הדרך. את ההצלחה של הספר שלך צריך לתכנן מראש, וכמעט בטוח שהקונספט שיש לך בראש הוא לא הדרך הנכונה.

אני מזמין אותך להירשם לפרסומים מהבלוג שלנו ולקבל מייד 3 פרקטים ראשונים מהספר שילמד אותך את התהליך השלם לתכנן, לכתוב, להפיק ולהוציא לאור בהצלחה את הספר המקצועי שלך.

כתיבת תגובה